POPIS | CONCORDE Liner

 

Liner 2021

EXKLUZIVITA V DOKONALOSTI - NOVÝ CONCORDE LINER 

S hmotnosťou viac ako 7,5 tony, dĺžkou až 11,5 metra a takmer 2,5 metrovou šírkou - každý, kto vidí tento majestátny vzhľad, je ohromený. Nový Liner je postavený na podvozku Mercedes Atego, pričom radový šesťvalec s výkonom 299 konských síl poskytuje primeranú motorizáciu. Úchvatný je aj interiér nadstavby, v ktorej je perfektne skombinovaná špičková výbava a maximálne využitie priestoru. Rozhodnite sa pre jednu z variantov pôdorysu alebo nám povedzte, aké usporiadanie miestnosti chcete – a my Vám splníme sen o vašom vlastnom prémiovom vozidle. 

 

CHARAKTERISTIKA

  • Hmotnosť: 11 990 kg
  • Dĺžka: 9,48 m
  • Šírka: 2,45 m
  • Výška: 3,78 m
  • Počet lôžok: 2 - 4

1. HORÚCE NOCI
V Concorde Liner sa vďaka nezávislému a regulovateľnému vykurovaciemu okruhu v spálni môžete zahriať tak, ako chcete.

2. KÚRENIE
Prepracovaný systém vykurovania v obytnom aute s tromi obehovými čerpadlami a tromi vykurovacími okruhmi pre obývaciu izbu, podlahové kúrenie a kúpeľňový radiátor so spálňou vyžaduje vlastnú kotolňu.

3. DVOJZÓNOVÉ PODLAHOVÉ KÚRENIE
Samostatné obehové čerpadlo zaisťuje rovnomerný tok teplej vody dvoma oddelenými zónami podlahového vykurovania. Zariadenie na miešanie vody zaisťuje konštantnú reguláciu teploty.

4. POTRUBIE AKO V DOMÁCNOSTI
Systém rozvodov pitnej vody ako doma.  S filtrom a vysokým tlakom vody. Výhody sú zrejmé. Žiadne zúženie prierezu potrubí a zníženie prietoku, žiadne tlakové straty ako pri flexibilných hadiciach. Hladké vnútorné steny potrubia zabraňujú tvorbe usadenín a zaisťujú väčšiu hygienu vody. Čistá záležitosť.

5. PRESNÉ  UKAZOVATELE STAVU

Nádržové sondy umožňujú zaznamenať úrovne naplnenia s presnosťou na jeden liter  bez ohľadu na obsah nádrže. Inštalácia a servis sú nenáročné. Sondy sú v odtokových potrubiach nádrží.

6. ELEKTRICKÝ BALÍK
Skladá sa z kombinovanej nabíjačky a sínusového meniča. Automaticky kompenzuje  nedostatok prúdu z  vonkajšej prípojky a tak poskytuje komfort použitia energeticky náročnejších spotrebičov a chrani pred nebzepečnými prúdmi pri nízkom napätí. Poskytuje nezávislé napájanie 230 V okruhu so špičkovým výkonom 3 000 W a to  štandardne z dvoch gélových batérií s kapacitou 340 Ah alebo z príplatkových lítiových batérii. 

7. KAMEROVÝ SYSTÉM BIRDVIEW
Voliteľný BirdView so štyrmi kamerami má všetko v zornom poli, a tým zaisťuje väčšiu bezpečnosť. Či už pri manévrovaní alebo otáčaní - pomáha zvládnuť všetky kritické situácie.

8. KUCHYŇA
Prekvapenia s mnohými praktickými detailmi, z ktorých niektoré sú skryté. Najlepším príkladom je elektrický výťah  kávovaru a delená zásuvková skriňa - apotéka. Veľká pracovná plocha a vodovodná batéria naopak hneď padnú do oka.

9.  ELEKTRICKÝ SYSTÉM
Prvky tohto systému navzájom komunikújú prostredníctvom systému MasterBus. Táto geniálne jednoduchá platforma pre komunikáciu zaisťuje, že všetky komponenty hovoria rovnakým jazykom. Výsledkom je jediný komunikačný protokol využívajúci vysokorýchlostnú technológiu CANbus.

10.  MULTIMEDIÁLNE KINO
Voliteľná kombinácia 32-palcovej smart  televízie a akustického balíka so štvorkanálovým zosilňovačom, subwooferom, basovými, výškovými a stredovými reproduktormi vám umožní zažiť atmosféru kina v posteli. V kombinácii s WIFI routerom si kino alebo kocent užijete online.

11. SILA ŤAHAČA
V Lineri prevodovka mierne vyčnieva nad podvozok. Vďaka pomocnému rámu sa „podlaha" vznáša nad podvozkom a nekoliduje s prevodovkou. Výsledkom je rovná podlaha aj v úložnom priestore  dvojitej podlahy.

12. PALUBNÁ DOSKA
Moderná prístrojová doska je ergonomicky mierne natočená na stranu vodiča v jemných krivkách. Ovládacie prvky sú ľahko viditeľné a je k nim ľahký prístup.

13. SLNEČNÁ CLONA
Elektrická slnečná clona na prednom okne prispieva k aktívnej bezpečnosti. Umožňuje neobmedzený výhľad na vonkajšie spätné zrkadlá a zároveň chráni pred  nebezpečným oslnením.

14. OCHRANA PRED POHĽADMI
Optimálnu ochranu súkromia zabezpečuje intímna clona. Prepúšťa svetlo a slnko dovnútra a poskytuje výhľad von. Zároveň vás chráni pred zvedavými pohľadmi.

1. GARÁŽOVÁ BRÁNA
Za príplatok je dostupná garážová brána špeciálne vyvinutá a v praxi overená pri modeloch Centurion. Nie je len technickým vrcholom, ale so systémom nakladacej rampy na malé osobné vozidlo je veľmi praktickým pomocníkom. 

2. ZADNÝ SPOILER
Nielenže vyzerá dobre, ale taktiež obsahuje zadné LED osvetlenie a reverznú kameru, čím je zaistená väčšia bezpečnosť pri manévrovaní.

3.  BOČNÉ EXTERNÉ OSVETLENIE 
Osvetlenie pomocou LED pásov na strane vodiča a spolujazdca a na zadnom spojleri môže aktivovať vodič a uľahčuje manévrovanie v noci.

4. DOKONALÝ DIZAJN 
Voliteľné je centrálne zamykanie dverí a klapiek bočných úložných priestorov pomocou neviditeľných dotykových senzorov. Skutočnosť, že neexistujú žiadne viditeľné úchyty a zámky, je pre vzhľad a bezpečnosť veľkou výhodou.

5. POMOCNÝ RÁM
Účelom pomocného rámu je spojiť nadstavbu s podvozkom. Tvorí stavebné základy vášho obytného automobilu. Rovnako ako základy domu, ktoré ho majú ukotviť na pozemku. Odolná rámová  konštrukcia poskytuje okrem praktickej dvojitej podlady aj stabilitu voči skrúteniu.

6. ŠIROKÉ VCHODOVÉ DVERE
Široké dvere je možné otvoriť pomocou číselnej kombinácie aj pomocou rádiového diaľkového ovládača.

7. VITAJTE DOMA
Osvetlenie schodov zvonku aj zvnútra - pre bezpečnejší vstup. Bez ohľadu na to v akú dennú dobu prídete domov.

8. PODPORNÁ KONŠTRUKCIA
Dva hliníkové rámy v dvojitej podlahe zaisťujú mimoriadne stabilnú „podlahovú konštrukciu" prepojením pomocného rámu s podlahou obývacej časti a vytvorením pevného boxu. Vďaka tejto inteligentnej konštrukcii zostáva nábytok a konštrukcia steny navzájom trvalo a pevne spojené.

9. ČELNÉ SKLO
Lepenie čelného skla je prevedené modernou technológiou overenou z konštrukcie osobných vozidiel a autobusov. Má množstvo výhod. Čelné sklo sa stáva súčasťou karosérie, prispieva k jeho tuhosti a počuteľne znižuje hluk vetra.

10. ČELNÉ OKNO HIGH-TECH 
Sklo na prednom okne sa vyznačuje špeciálnou konštrukciou. Medzi dvoma vrstvami skla má umiestnenú špeciálnu fóliu PVB s dvoma vynikajúcimi vlastnosťami. Na jednej strane UV filter, ktorý absorbuje 98% slnečných lúčov, a na druhej strane špeciálny akustický film, ktorý v potrebnom frekvenčnom rozsahu stlmí zvuk v kabíne až o 10 decibelov.

11. XENÓNOVÉ SVETLOMETY
Experti odporúčajú xenónové svetlo pre väčšiu bezpečnosť v cestnej premávke, pretože plynové výbojky vyžarujú výrazne lepšie svetlo než konvenčné halogénové žiarovky.

12. BEZPEČNOSŤ 

Núdzový brzdový asistent a výstraha pri vybočení z jazdného pruhu zaisťujú vašu bezpečnosť. Radarový systém asistenta núdzového brzdenia detekuje prekážky a v prípade, že je vodič neaktívny, systém autonómne zasiahne tak, aby sa vyhol vážnym nehodám. Kamera s upozornením na vybočenie z jazdného pruhu pomáha vodičovi zostať v jazdnom pruhu a včas ho upozorní, ak vybočil zo svojho jazdého pruhu.

 

360 ° POHĽAD

Adresa

KARAVAN.sk s.r.o.
Seredská 247/4012
917 05 Trnava – Modranka

Kontakty