POPIS | CONCORDE Cruiser Atego

 

Čelný pohľad


Atego zaujme pohonom zadných kolies, výkonom a maximálnou funkčnosťou. Vysoká poloha sedenia zaisťuje optimálny všestranný výhľad s potešením z bezpečnej jazdy. Jedná sa o alkovňu luxusnej triedy odolnú voči zime, ktorý umožňuje bezstarostnú mobilitu so špeciálnym pocitom priestoru, značnej veľkosti a užitočného zaťaženia a extrémne vysokého výkonu. Štyri obzvlášť pohodlné postele a koncept inteligentného úložného priestoru ponúkajú dostatok miesta pre ľudí a osobné veci.

Cruiser zaujme ohromujúcim výkonom a maximálnou funkčnosťou. Pre Mercedes-Benz Atego sú k dispozícii štyri pôdorysy. Vysoká poloha sedenia zaručuje optimálnu viditeľnosť a zvyšuje bezpečnosť na ceste. Ďalšie vlastnosti: absolútna zimná izolácia, štyri obzvlášť pohodlné postele a inteligentný koncept úložných priestorov.

Pohľad zozadu

1. DOMÁCE KINO
Voliteľná kombinácia 32-palcového smart televízora a akustického balíka so štvorkanálovým zosilňovačom, dvojpásmovými reproduktorovými sústavami, 2 x výškovými reproduktormi a 2 x strednými reproduktormi vám umožní zažiť atmosféru kina v posteli.

2. ELEKTRICKÝ NAPÁJACÍ BALÍK
Pozostáva  z kombinovanej nabíjačky a sínusového meniča, ktorý umožňuje kompenzovať nedostatok výkonu vonkajšej elektrickej siete a chráni pred prúdmi pri nízkom napätí. Nezávislé  napájanie 230 V so špičkovým výkonom 3 000 W z dvoch gélových batérií s kapacitou 340 Ah.

3. PREPRACOVANÉ KÚRENIE
V obytom aute Cruiser Atego  je systém vykurovania vybavený  tromi obehovými čerpadlami a tromi vykurovacími okruhmi pre obývaciu izbu, podlahové kúrenie a kúpeľňový radiátor so spálňou a disponuje vlastnou kotolňou.

4. DVOJZÓNOVÉ PODLAHOVÉ KÚRENIE
Samostatné obehové čerpadlo zaisťuje rovnomerný tok teplej vody cez dve oddelené zóny podlahového vykurovania. Zmiešavacie zariadenie zaisťuje konštantnú reguláciu teploty.

5. POTRUBIE AKO V DOMÁCNOSTI
Systém pitnej vody ako doma - s predfiltrom a vysokým tlakom vody. Výhody sú zrejmé: žiadne zužovanie prierezu na vetvách so znížením prietokov, žiadne tlakové straty ako pri flexibilných hadiciach. Vnútorné steny potrubí sú hladké a tým zabraňujú tvorbe usadenín a strate tlaku vody.

6. PRESNÉ SNÍMAČE STAVU

Nádržové sondy umožňujú zaznamenať úrovne naplnenia s presnoťou na jeden liter bez ohľadu na stupeň kontaminácie obsahu nádrže. Inštalácia je nenáročná na servis a údržbu, kedže sa nachádzajú v odtokových potrubiach nádrží. Tým sa  zabraňuje usadeninám na ďalšich plochách  a zaisťuje sa väčša hygina vody.

7. KUCHYŇA
Prekvapenia s mnohými praktickými detailmi, z ktorých niektoré sú skryté. Najlepším príkladom je výťah kávovaru a zasúvacia skrinka. Veľká pracovná plocha a vodovodná batéria naopak hneď padnú do oka.

8. SYSTÉM BIRDVIEW
Voliteľný BirdView  kamerový systém so štyrmi kamerami má všetko v zornom poli, a tým zaisťuje väčšiu bezpečnosť. Či už pri manévrovaní alebo otáčaní - pomáha zvládnuť všetky kritické situácie.

9. ZATVORENÝ ELEKTRICKÝ SYSTÉM
Prvky v tomto systéme navzájom komunikujú prostredníctvom systému MasterBus. Táto geniálne jednoduchá platforma pre komunikáciu zaisťuje, že všetky komponenty hovoria rovnakým jazykom. Výsledkom je jediný komunikačný protokol využívajúci vysokorýchlostnú technológiu CANbus.

10.  VÝKONNÝ AGREGÁT
V Ategu prevodovka mierne vyčnieva nad podvozok. Vďaka pomocnému rámu sa „podlaha" vznáša nad podvozkom a nekoliduje s prevodovkou. Výsledkom je rovná podlaha v úložnom priestore. Keď je to dobré, je to aj praktické.

11. KÚRENIE
v Concorde Cruiser ATEGO sa vďaka nezávislému, regulovateľnému vykurovaciemu okruhu v spálni  môžete zahriať toľko, koľko chcete.

 

VYLEPŠENÉ VLASTNOSTI

1. ZADNÝ SPOILER
Pekný a praktický. Nielenže vyzerá dobre, ale taktiež obsahuje dve praktické technológie. Zadné LED osvetlenie a cúvaciu kameru, ktoré spoločne  zabezpečujú väčšiu bezpečnosť pri manévrovaní.

2. BOČNÉ LED OSVETLENIE

LED strešné osvetlenie na strane vodiča, spolujazdca a na zadnom spojleri môže byť aktivované vodičom a uľahčuje manévrovanie v noci.

3. ŠIROKÉ VCHODOVÉ DVERE
 Dvere je možné otvoriť pomocou číselnej kombinácie a rádiového diaľkového ovládača.

4. COMING HOME
Osvetlenie schodov zvonku aj zvnútra - pre bezpečnejší výstup a osvetlený návrat do karavanu. Bez ohľadu na to v akú dennú dobu prídete „domov".

5. BEZKĽUČKOVÝ SYSTÉM
Voliteľný centrálny zamykací systém ovláda  dvere  elektrickým zámkom. Skutočnosť, že neexistujú žiadne zapustené úchytky na vokajšej stene, je pre vzhľad veľkou výhodou.

6. POMOCNÝ RÁM
Účelom pomocného rámu je pripojiť karosériu k podvozku a je základom vášho obytného automobilu. Rovnako ako základové steny domu majú za úlohu ukotviť ho na pozemku. Spolu s dvojitou podlahou vystvárajú pevnú  konštrukciu, ktorá je maximálne odolná voči skrúteniu.

7. KONŠTRUKCIA 
Dva hliníkové rámy v dvojitej podlahe karavanu zaisťujú mimoriadne stabilnú „medzipolahouvú konštrukciu" spojením pomocného rámu s podlahou obývacieho priestoru a vytvorením pevného boxu. Vďaka tejto inteligentnej konštrukcii zostáva nábytok a konštrukcia steny navzájom trvalo a pevne spojené.

8. XENÓNOVÉ SVETLOMETY

Mnoho expertov na dopravu odporúča xenónové svetlo pre väčšiu bezpečnosť v cestnej premávke, pretože plynové výbojky vyžarujú výrazne lepšie svetlo než konvenčné halogénové žiarovky.

9. BEZPEČNOSŤ
Núdzový brzdový asistent a výstraha pred opustením jazdného pruhu ako štandard. Zaisťujú vašu bezpečnosť. Radarový systém asistenta núdzového brzdenia detekuje prekážky a v prípade, že je vodič neaktívny, zasiahne, aby sa vyhol vážnym nehodám. Kamera s upozornením na vybočenie z jazdného pruhu pomáha vodičovi zostať v jazdnom pruhu a včas ho upozorní, ak je mimo jazdného pruhu.

Adresa

KARAVAN.sk s.r.o.
Seredská 247/4012
917 05 Trnava – Modranka

Kontakty