POPIS | CONCORDE Centurion Atego

 

Centurion AtegoStredne veľka trieda série Centurion - Centurion Atego s maximálnou hmotnosťou 15 ton. S autom v garáži nie ste obmedzovaný voľným pohybom ani v tejto hmotnostnej triede. Elegantné zariadenie a veľa inovácií pre ešte väčšie pohodlie robia z vašej cesty skutočne luxusnú záležitosť.

1. ELEGANCIA 
Štandardná výbava obsahuje štyri variácie koženého čalúnenia vrátane farebne zladenej kolekcie Concorde. Asi 100 ďalších voliteľných farieb kože vytvára individuálny dizajn.

2. TROJZÓNOVÉ VYKUROVANIE
Univerzálne nastaviteľný teplovodný vykurovací systém má tri vykurovacie zóny, ktoré je možné vykurovať oddelene od seba. Obývacia izba, kúpeľňa a spálňa sú individuálne ovládané elektrickými termostatickými ventilmi. Podlahové kúrenie je možné regulovať aj samostatne v kúpelni a obývačke. 

3. HYBRIDNÉ VYKUROVANIE TEPLOU VODOU (VOLITEĽNÉ)
Dva nezávislé vykurovacie systémy s rôznymi zdrojmi energie - plyn a nafta - zaisťujú nerušenú dovolenku, aj keď jeden systém zlyhá. Oba je možné ovládať jednotlivo, prostredníctvom plynu s výkonom 5,5 KW a nafty s výkonom 5,2 KW, alebo spoločne. Nadbytočnosť, ktorá inšpiruje.

4.  VÝKONNÝ AGREGÁT
V Ategu prevodovka mierne vyčnieva nad podvozok. Vďaka pomocnému rámu sa „podlaha" vznáša nad podvozkom a nekoliduje s prevodovkou. Výsledkom je rovná podlaha v nadstavbe aj v úložnom priestore. Keď je to dobré, je to aj praktické.

5. BEZPEČNOSŤ
V štandardnej výbave je systém núdzového brzdenia a systém upozornenia na vybočenie z jazdného pruhu. Zaisťujú vašu ochranu. Radar v systéme asistenta núdzového brzdenia detekuje prekážky a v prípade, že je vodič neaktívny, zasiahne, aby sa vyhol vážnym nehodám. Kamera s upozornením na vybočenie z jazdného pruhu varuje vodiča včas pred opustením jazdného pruhu. Bezpečnosť predovšetkým.

1. VODOVODNÉ POTRUBIE AKO V DOME
Systém pitnej vody je dimezovaný tak ako v domácnosti, s predfiltrom a vysokým tlakom vody. Ani zúženie prierezu, ani strata tlaku, ako je to v prípade flexibilných hadíc. Hladšie vnútorné steny zabraňujú tvorbe usadenín a zaisťujú tak väčšiu hygienu vody.

2. POMOCNÝ RÁM
Pomocný rám je jedným z unikátnych riešení Concorde. Má za úlohu spojiť nadstavbu  s podvozkom. Je stavebným základom vášho obytného auta a je porovnateľný so základmi domu, ktoré ho kotvia na pozemku. S dvojitou podlahou  vytvárajú masívnu konštrukciu odolnú voči krúteniu.

3. PODPORNÁ KONŠTRUKCIA
Centrálny hliníkový rám v dvojitej podlahe Centurion zaisťuje mimoriadne stabilnú konštrukciu.  S pomocným rámom je vytvorený statický celok, čo znamená, že skrútenie podvozka má menší vplyv na nadstavbu obytného auta. Vysoká tuhosť konštrukcie zaisťuje trvalé a pevné spojenie medzi nábytkom a stenovou konštrukciou.

4. PLYNOVÉ FĽAŠE
Bezpečné a jednoduché  zásobovanie plynom zabezpečjú dve 11 kg plynové fľaše. V spojení so štandardným bivalentným vykurovacím systémom je dokonca možná aj zimná dovolenka bez prídavnej nádrže na plyn, pretože obytné auto je možné vykurovať naftou. Zbohom zima.

5. ZVUKOVÁ IZOLÁCIA MOTORA
Veľkou komfortnou funkciou je účinná zvuková izolácia. V prípade Centurionu pozostáva z niekoľkých opatrení na zapuzdrenie motora. Účinné  silentbloky oddeľujú platformu kabíny vodiča a nadstavby od podvozku. Motor je pomocou bočnej izolácie a prepracovaným zvukotesným membránovým systémom Concorde pod podlahou kabíny dokonale odhlučnený.

360 ° POHĽAD

Otvoriť vo veľkom okne >

 

Adresa

KARAVAN.sk s.r.o.
Seredská 247/4012
917 05 Trnava – Modranka

Kontakty