POPIS | CONCORDE Centurion Actros

 

Centurion ActrosV  Centurione Actros  sa dlhoročné skúsenosti a vývoj vlajkovej lode Concorde transformujú do dokonale tvarovaného, ​​majestátneho vzhľadu. Dva dizajny, integrovaný a polointegrovaný, spájajú luxus a pohodlie na najvyššej úrovni, ktorú ťažko prekonať. Sen o mobilnom hrade sa stal skutočnosťou.

 

Centurion Actros so zadnou garážou Na 26 metroch je rozložených až 26 ton prípustnej celkovej hmotnosti. Pri šírke vozidla 2,5 metra a výške 3,85 metra je vo vnútri tejto cestnej jachty dostatok priestoru na zaparkovanie auta v zadnej garáži. Pneumaticky odpružené nápravy  a 6-valcový motor s výkonom až 350 kW / 476 koní umožňujú zážitok z jazdy za každých okolností.

 

Parkovanie v zadnej garáži bez obmedzeníPohodlné, vstupné elektricky sťahovacie schody

1. ELEKTRICKÝ BALÍK
Sériový napájací zdroj je založený na elektrickom systéme 24 V. Alternátor s výkonom 220 A pumpuje dvojnásobné množstvo energie v porovnaní s 12 V systémom na 24 V 180 Ah lítiovú batériu prostredníctvom 30 A nabíjacieho zosilňovača. Sínusový menič automaticky vyrovnáva  nedostatok prúdu  z vonkajšej  siete a poskytuje  špičkový výkon 230 V 7 000 W s nominálnym výkonom 3 500 Wh, ktorý je na špičkovej úrovni.

2. PANELOVÝ RADIÁTOR 
Nástenný minerálny ohrievač vo farbe „Onyx Bianco" poskytuje útulné teplo v kúpeľni a príjemne zohriaty  uterák. V kombinácii s podlahovým kúrením sa kúpeľňa stáva útulnou oázou pohody.

3. DOKONALÉ TESNENIE 
Zvláštnu pozornosť si zaslúžia záclonové gumené tesnenia na  klapkách úložných priestoroch medzipodlahy. Klapky sú ovládané elektronickým centrálnym zamykaním spolu s plynovými tlmičmi. Klapky sa otvárajú pomocou hliníkového pántu Concorde s gumeným tesnením na hronej hrane klapky. Vďaka tomuto inteligentnému riešeniu nepreteká žiadna voda medzi bočnú stenu a klapky, aj keď sú dvierka  otvorené.

4.SCHODY
Mierny sklon a veľké schody sú vyvinuté na pohodlné nastupovanie do obytnej časti. Schodisko je pevné a stabilné s  dĺžkou schodíkov až 280 mm. Pripínateľné zábradlie z nehrdzavejúcej ocele a osvetlené schodov poskytujú dodatočnú bezpečnosť pri nastupovaní.

5. REGULÁCIA VYKUROVANIA
Hybridné kúrenie zaisťuje dostatočné teplo aj v chladných dňoch prostredníctvom ovládania pre individuálnu reguláciu. Štyri elektrické izbové termostaty a tri elektrické jednotky na reguláciu teploty podlahy regulujú požadované nastavenie. Pohodlie ako doma, dokonca aj na cestách. Skrátka kdekoľvek.

6. PODLAHA
V obývacej izbe sa kladú na podlahu špeciálne nároky, ktoré spĺňajú dva prvky. Odolný hliníkový sendvičový panel Alucobond® (iba vozidlá s bočným  výsuvom) sa nachádza pod hornou vrstvou podlahy obytného priestoru a dlhodobo odoláva namáhaniu výsuvnou technológiou. Dizajnová podlaha „Amtico" v ​​obývacej izbe má hrubú nosnú vrstvu s vysokou odolnosťou proti oderu. Samostatne lepené spoje vytvárajú obzvlášť trvanlivé spojenie s Alucobondom®. Pružná hliníková podlaha v „Onyx Bianco", ktorá je nalepená po celom povrchu kúpeľne, tiež spĺňa všetky potrebné vlastnosti, najmä pokiaľ ide o protišmykovosť.

7. MULTI-BUG KONSOLA
Centurion má novo vyvinutý, pevný konštrukčný prvok za prednou maskou s mnohými úlohami. Radar je na jednej strane bez vibrácií a oddelený od prednej masky, na druhej strane sú k nemu pevne priskrutkované dve ťažné oká. Konzola navyše plní úlohy nárazového prvku a ochrany proti podbehnutiu a slúži ako stabilná podpora prednej masky.

1.RÁM
V Centurione sú použité dve rámové konštrukcie na obzvlášť namáhané časti. Vzadu rám obklopuje veľký otvor brány garáže a podporuje tak torznú tuhosť kabíny. Druhý sa používa trojrozmerne v obývacej časti a uzatvára obrovský otvor vysúvanej časti. Svojím silným rámom nielenže spevňuje konštrukciu, ale tiež pôsobí proti tlakovým silám výsuvného tesnenia.

2. RÁM 
Rám má za úlohu spojiť karosériu s podvozkom a je základom vášho obytného automobilu. Porovnateľné so základovými stenami domu, ktoré ho kotvia na pozemku. Rám dokáže absorbovať aj vysoké sily v priečnom smere.

3. PRIESTOROVÝ RÁM
Hliníkový rám v dvojitej podlahe Centurion zaisťuje extrémne stabilnú „podlahovú konštrukciu" prepojením pomocného rámu s podlahou obývacej časti a vytvorením pevného boxu. Vďaka tejto inteligentnej konštrukcii zostáva nábytok a konštrukcia steny navzájom trvalo a pevne spojené.

4. HYBRIDNÉ VYKUROVANIE TEPLOU VODOU
Centurion je vybavený plynovým ohrievačom s výkonom 5,5 kW na plyn a 5 kW naftovým ohrievačom. Oba ohrievače je možné ovládať spoločne alebo jednotlivo. Okrem vysokého vykurovacieho výkonu ponúka aj bezpečnosť a nezávislosť v extrémne chladných zimách.

5. IZOLÁCIA ZVUKU MOTORA (INTEGROVANÁ VERZIA)
Novo vyvinuté sú prvky na izoláciu hluku motora. Pozostávajú z niekoľkých modulov. Účinné silentbloky oddeľujú platformu od podvozku. Motor je odizolovaný od podlahy obytnej plochy a bočných  stien v kombinácií s originálnym balíkom zvukovej izolácie Actros. S novou konštrukciou rámu sa kládol  veľký význam aj odhlučneniu kapoty motorového priestoru.

6. VYKUROVANIE KABÍNY - SENSOTHERM
Vykurovací okruh vozidla Mercedes Actros je integrovaný do vykurovacieho systému Centurion. Ventilátor vozidla tak udržuje predné sklo bez kondenzácie, aj keď vozidlo stojí.

360 ° POHĽAD

Otvoriť vo veľkom okne >

 

Adresa

KARAVAN.sk s.r.o.
Seredská 247/4012
917 05 Trnava – Modranka

Kontakty